STUDIA POLSKO-NIEMIECKIE (PROWADZONE WSPÓLNIE Z UNIWERSYTETEM W RATYZBONIE):

STUDIA POLSKO-NIEMIECKIE (PROWADZONE WSPÓLNIE Z UNIWERSYTETEM W RATYZBONIE)

10 osób rekrutowanych w Uniwersytecie Łódzkim, 10 osób rekrutowanych w Uniwersytecie w Ratyzbonie

filologiczne

Zasadnicze cele kształcenia

Studenci otrzymują 2 dyplomy: Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu w Ratyzbonie

Kierunek jest prowadzony bez specjalności. Na I roku studenci studiują razem z filologią germańską. Na II roku łączą kilka przedmiotów ze studentami z Ratyzbony, którzy wybierają także przedmioty na filologii polskiej lub kulturoznawstwie. III rok studenci studiują w Uniwersytecie w Ratyzbonie, gdzie piszą pracę licencjacką.

Po kierunku STUDIA POLSKO-NIEMIECKIE absolwent może znaleźć zatrudnienie jako:

język niemiecki (albo język polski lub inny język obcy, gdy w kategorii 2 jest język niemiecki)
język polski (albo język niemiecki w przypadku matury obcojęzycznej) UWAGA: wymagana znajomość języka polskiego
(niewymagane)
historia, WOS, język łaciński i kultura antyczna, filozofia, drugi język obcy, geografia

Ogólne uwagi dotyczące zasad rekrutacji

Wymagania wstępne, oczekiwane kompetencje kandydata: znajomość języka polskiego na poziomie min. B2 dla studentów rekrutowanych w UŁ, znajomość języka niemieckiego na poziomie min. B1 dla studentów rekrutowanych w UŁ i na poziomie min. C1 dla studentów rekrutowanych w UR.
III rok studiów studenci studiują w Uniwersytecie w Ratyzbonie w ramach programu ERASMUS plus, stypendia przyznawane są na co najmniej 1 semestr.