MATEMATYKA, specjalność MATEMATYKA OGÓLNA I FINANSOWA:

MATEMATYKA, specjalność MATEMATYKA OGÓLNA I FINANSOWA

Niestacjonarne (zaoczne)

Kierunek studiów MATEMATYKA prowadzony jest na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Jest on przeznaczony dla wszystkich uzdolnionych matematycznie studentów, zainteresowanych wykorzystaniem matematyki w dalszej pracy zawodowej, zarówno w sferze edukacyjnej, jak i w finansach, bankowości czy przemyśle. Ideą studiów na kierunku MATEMATYKA jest przekazywanie studentom wiedzy i umiejętności dotyczących podstawowych gałęzi współczesnej matematyki. Studia te dają wykształcanie na poziomie ogólnoakademickim o dużym potencjale wykorzystania go w praktyce. Poza solidnymi podstawami z logiki i teorii mnogości, algebry, geometrii, topologii i analizy matematycznej, student uzyskuje konkretne umiejętności na wybranej specjalności.

Celem kształcenia na kierunku MATEMATYKA I stopnia jest:

Różnorodne formy zajęć, w tym między innymi zajęcia w laboratoriach komputerowych, pozwalają studentom na opanowanie różnych technik związanych z przetwarzaniem informacji. Szczególny nacisk w procesie kształcenia położony jest na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej i korzystania z literatury przedmiotu.

Studia na specjalności  MATEMATYKA OGÓLNA I FINANSOWA umożliwiają zdobycie ogólnej wiedzy matematycznej i umiejętności posługiwania się tą wiedzą na poziomie licencjackim, a także dają wgląd w rozległą dziedzinę zastosowań matematyki w finansach: w tzw. matematykę bankową, w teorię inwestycji finansowych (analizę portfelową, analizę techniczną) w ocenę ryzyka inwestycyjnego.

Po ukończeniu studiów będziesz miał ogólne wykształcenie matematyczne, pozwalające kontynuować studia matematyczne lub pokrewne na poziomie magisterskim, będziesz także przygotowany do pracy na stanowiskach: analityka finansowego, specjalisty ds. zarządzania ryzykiem finansowym, specjalisty ds. zarządzania wolnymi środkami. Możesz również pracować  w instytucjach finansowych, ubezpieczeniowych, statystycznych lub ośrodkach badania opinii publicznej, a także w instytucjach, w których stosowane są metody matematyczne (zarówno teoretyczne, jak i komputerowe).

język obcy nowożytny
(nie wymagane)