HISTORIA SZTUKI:

HISTORIA SZTUKI

Studia na kierunku HISTORIA SZTUKI pozwalają uzyskać gruntowną wiedzę z zakresu historii architektury i plastyki od starożytności po czasy współczesne. Absolwent dysponuje wiedzą o metodach badania i sposobie wartościowania dziedzictwa artystycznego. Program studiów oprócz zajęć dydaktycznych oferuje bogaty program zajęć praktycznych, obejmujących ćwiczenia terenowe organizowane w Polsce i zagranicą. Istotnym uzupełnieniem edukacji są zajęcia praktyczne.

Absolwent studiów licencjackich posiada wiedzę z zakresu dziejów sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej od czasów starożytnych po współczesność. Jest przygotowany do prowadzenia prac pomocniczych w zakresie dokumentacji zabytków, przygotowania wystaw. Dysponuje zasobem merytorycznej wiedzy pozwalającym na podjęcie pracy w szkolnictwie (po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej). Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

język polski lub inny przedmiot zdawany na maturze
język obcy lub dowolny przedmiot zdawany na maturze
(nie wymagane)
dowolne przedmioty zdawane na maturze

Ogólne uwagi dotyczące zasad rekrutacji

Zasady przyjęć dla kandydatów ze starą maturą:
Liczba punktów za oceny z egzaminu maturalnego z języka polskiego (p) oraz historii (p lub u).
W przypadku braku oceny z egzaminu maturalnego z historii – ocena z klasyfikacji końcoworocznej na świadectwie dojrzałości.

Ocena Liczba punktów Skala ocen od 6 do 2

Celująca 150