INFORMATOLOGIA DLA BIZNESU Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

INFORMATOLOGIA DLA BIZNESU Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Pod warunkiem uruchomienia studiów przez Senat UŁ.

Studia mają na celu przygotowanie młodych ludzi do zarządzania informacją (wyszukiwania, selekcjonowania, opracowywania, porządkowania, dokumentowania, przetwarzania itp. informacji) głównie w sektorze biznesu, ale nie tylko – również wszędzie tam, gdzie mogą się takie kompetencje okazać przydatne. Ponadto student przygotowywany jest do płynnego posługiwania się językiem angielskim i zaznajamiany ze słownictwem tzw. business english. Dla kandydatów przewidziano (w razie konieczności ) zajęcia „wyrównawcze” z języka angielskiego w pierwszym semestrze. Studia uzupełnia 60 godzin praktyk.

W ramach studiów przewidziano dwie specjalizacje MENEDŻER INFORMACJI I WIEDZY  – dla studentów preferujących pracę z zakresu zarządzania informacją w sektorze biznesu i nie tylko oraz NOWOCZESNE BIBLIOTEKARSTWO  – dla studentów preferujących pracę związaną z bibliotekami naukowymi i publicznymi.

Kształcenie na kierunku INFORMATOLOGIA DLA BIZNESU Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM ma na celu:

Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich bądź magisterskich wszystkich kierunków.

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.

Dane kontaktowe do osoby zajmującej się rekrutacją na Wydziale Filologicznym:

Katarzyna Pawłowska

e-mail: rekrutacja-filologia@uni.lodz.pl