Uwolnij umysł

Informatory rekrutacyjne
Uniwersytetu Łódzkiego

Drodzy przyszli Studenci!

Wkrótce będziecie podejmować bardzo ważne dla Waszego przyszłego życia decyzje. Będziecie wybierać uczelnie i kierunki studiów. Oczywiście zachęcam Was do wybrania studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Dlaczego?

Uniwersytet Łódzki jest jedną z najbardziej liczących się uczelni w kraju. Dlatego niezależnie od tego, czy zamierzacie w przyszłości pomagać ludziom jako psycholodzy, odnosić sukcesy w instytucjach finansowych jako ekonomiści, być cenionymi prawnikami, politologami, nauczycielami, tłumaczami czy prowadzić badania w zakresie biologii, fizyki lub chemii – nasza uczelnia świetnie Was do tego przygotuje.

Uniwersytet Łódzki wprowadza coraz więcej nowych kierunków studiów, które są odpowiedzią na potrzeby dynamicznego europejskiego rynku pracy. Specjaliści z Uniwersytetu Łódzkiego na bieżąco analizują zachodzące na tym rynku zmiany i tworzą nowoczesne programy kształcenia o wysokich europejskich standardach. Przy tworzeniu nowych studiów intensywnie współpracujemy z przedstawicielami pracodawców reprezentujących różne branże. W oparciu o ich wiedzę, doświadczenie i wsparcie merytoryczne tworzymy nowe, praktyczne kierunki studiów. Kształcimy specjalistów, którzy są i będą poszukiwani przez polskich i europejskich pracodawców.

W nieustannie zmieniającym się świecie, poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań stało się jedną z fundamentalnych wartości Uniwersytetu Łódzkiego. Należą do nich również wspólnota, otwartość, czy jedność w różnorodności. Z myślą o nich, a także o misji uczelni, powstała nowa identyfikacja wizualna, która lepiej obrazuje przyświecające uczelni wartości. Pozwala kreować wizerunek nowoczesnej, przyjaznej szkoły wyższej gotowej do kreatywnego działania i skoncentrowanej na przyszłości, zarówno pracowników naukowych, jak i absolwentów.

Nasi wykładowcy rozumieją, co oznacza nowoczesne studiowanie. Swoją wiedzę będą przekazywać Wam nie tylko na ćwiczeniach i wykładach, ale również podczas zajęć dodatkowych i wyjazdów terenowych. Profesorowie inspirują i motywują do działania – zawsze możecie liczyć na ich radę i wsparcie. Uczyć was będą nie tylko doświadczeni dydaktycy, ale również badacze reprezentujący nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe i o zdrowiu. Ich osiągnięcia naukowe są znane i cenione nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Dbamy o komfort Waszego studiowania, dlatego konsekwentnie modernizujemy infrastrukturę uczelni. Zintegrowany z Osiedlem Akademickim Lumumbowo kampus Uniwersytetu Łódzkiego jest położony wśród terenów zielonych, parków, ścieżek rowerowych i jest dobrze skomunikowany z centrum Łodzi. Na jego terenie znajduje się Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, gdzie można zrelaksować się po intensywnej nauce, korzystając z basenu, siłowni, hali sportowej, kompleksu boisk sportowych.

Studiowanie to nie tylko sama nauka – w Łodzi dobrze o tym wiemy. Łódź, ze swoim niepowtarzalnym klimatem i secesyjną architekturą, zapewni Wam intelektualną rozrywkę po zajęciach. Tutaj czeka na Was bogata oferta kulturalna: festiwale muzyczne, filmowe, kulinarne, spektakle teatralne i operowe i pełni pozytywnej energii i bardzo kreatywni łodzianie.

Uniwersytet Łódzki pomoże Wam zdobyć dobre wykształcenie i ułatwi start w życie zawodowe. To będzie wspaniała przygoda! Do zobaczenia na Uniwersytecie Łódzkim w październiku.

Do zobaczenia
z wyrazami poważania

prof. Antoni Różalski
Rektor Uniwersytetu Łódzkiego

Szukasz informatorów rekrutacyjnych 2017/2018?
Kliknij TUTAJ.

Aplikacja Informatory UŁ pozwala na szybki i łatwy dostęp do wszelkich informacji, które są przydatne dla kandydata na studia.